Gizlilik

www.highfive.com.tr’ye hoş geldiniz. Bizim için kişisel bilgilerinizi korumanın çok önemli olduğunu ve bunların gizliliğine saygı duyduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Bu Gizlilik Politikası, bizimle paylaştığınız kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımız ve koruduğumuzu açıklamak için hazırlanmıştır. Bu Politika www.highfive.com.tr’yi kullanan tüm kullanıcılar ile bize verilen tüm bilgiler için geçerlidir. Web sitemizi ve hizmetlerimizi kullanmak suretiyle işbu Gizlilik Politikasında belirtilen uygulamaları kabul etmektesiniz.

www.highfive.com.tr, Türkiye’deki gizlilik yasa ve düzenlemelerine uymaktadır.

www.highfive.com.tr, bu web sitesinin diğer ülkelerin yasalarına tabi olduğu ya da bunlara uygun olarak işletildiği ya da bu web sitesinin herhangi bir kısmının herhangi bir yetkili yargı bölgesinde kullanımı için uygun ya da hazır olduğu hususunda bir taahhütte bulunmamaktadır. Web sitemizi kullanmayı seçenler bunu kendi inisiyatifleri doğrultusunda riskleri kendilerine ait olarak yapmaktadır ve tüm yerel kanunlar, kural ve düzenlemelere uymakla yükümlüdürler. Bu web sitesini kullanan Türkiye dışından ziyaretçiler işbu sitenin Türkiye Cumhuriyeti kanun ve düzenlemelerine tabi olduğunu kabul etmekte ve kendi ulusal yasaları kapsamında ortaya çıkacak tüm taleplerinden feragat etmektedirler.

www.highfive.com.tr, işbu Gizlilik Politikasının hükümlerini değiştirme, üzerinde değişiklik, ekleme ya da çıkarma yapma hakkını saklı tutar. İşbu Gizlilik Politikasında yapılan değişiklikler yine bu web sitesinde yayınlanacaktır.

Gizlilik politikamızın en güncel halinden haberdar olmaya devam etmek için zaman zaman web sitemizi kontrol etmenizi öneririz. Lütfen bu Gizlilik Politikasını dikkatle okuyunuz. Sitemizi kullanmanız, herhangi bir sınırlandırma, uygunluk ya da değişiklik olmaksızın işbu Gizlilik Politikasına bağlı olmayı kabul etmeniz anlamına gelmektedir. Herhangi bir zamanda, buradaki tüm hüküm ve koşulları kabul etmediğiniz takdirde, bu Sitenin kullanımına derhal son vermeniz gerekmektedir.

1) Hangi Bilgileri Topluyoruz?

www.highfive.com.tr web sitesi aracılığıyla “Kişisel Bilgiler”inizi toplamaktadır. Kişisel Bilgiler, sizi bir birey olarak tanımlayan ya da tanımlayabilen bilgilerdir (ikamet adresi, telefon numarası ya da fatura bilgileri gibi). 

2) Kişisel Bilgiler

i. Site: Bize verdiğiniz Kişisel Bilgileri, ilgi alanlarınıza göre daha iyi bir site yapmak, ilgilenebileceğiniz içerikleri göstermek ve içeriği tercihlerinize göre ekrana getirmek için kullanabiliriz.

ii. İletişim: Önceden onaylı bir seçeneği tercih ederseniz, Kişisel Bilgilerinizi size www.highfive.com.tr ve hizmetleri ile bazı ortaklarımız adına promosyonlar hakkında bilgi vermek için kullanabiliriz. Eğer herhangi bir zamanda fikrinizi değiştirir ve bizden artık bu pazarlama iletişimlerini almak istemezseniz, lütfen aşağıdaki “Önceden Onaylı Seçenekler Politikasına” bakınız.

iii. İdari Hususlar: www.highfive.com.tr, site Kullanım Şartları ve/veya işbu Gizlilik Politikasında herhangi bir değişiklik olması halinde sizinle irtibata geçme ya da sizi sitemize ilişkin diğer idari konular (örn. bir işlemi kolaylaştırma, tamamlamak ya da teyit etmek için bağlantıya geçme) hakkında bilgilendirme hakkını saklı tutar. Bu bilgiler sitemizi kullanmanız için gerekli olabileceğinden, bu bilgilendirmeleri almaktan vazgeçemezsiniz.

iv. Taleplerin Yerine Getirilmesi: www.highfive.com.tr taleplerinizi yerine getirmek için (örn. biletlerinizi teslim etmek için) Kişisel Bilgilerinizi kullanabilir.

v. İşlemlerin Kolaylaştırılması: Sitemiz üzerindeki formlar sizinle www.highfive.com.tr arasındaki bir işlemi kolaylaştırmak için zaman zaman Kişisel Bilgilerinizle doldurulabilir.

vi. Özel İşletme Amaçları: Kişisel Bilgilerinizi, reklam hedeflemesi, data analizleri, denetimler, dolandırıcılık önleme ve diğer dahili işletme amaçlarımız için de kullanabiliriz.

vii. Alışveriş/ Ticari Hizmetler: Site vasıtasıyla bir satın alım yaptığınızda, kredi kart numarası, fatura adresi ve bu satın alımaya ilişkin diğer bilgilerinizi (birlikte “Ödeme Bilgileri”) sizden alabiliriz. Satın alımınızı size faturalandırmak için ve satın alma işleminizi gerçekleştirmek için verdiğiniz Ödeme Bilgilerini kullanacağız. Ödeme Bilgilerinizi vermek suretiyle, siparişinizi teyit etmek ve yerine getirmek için gerektiğinde üçüncü taraflara bu bilgileri vermek için bize yetki vermektesiniz (örneğin, kredi kart numaranızı işlemek ve satın aldığınız biletleri göndermek).

viii. Bunu Bir Arkadaşınıza E-maille Gönderin: Sitemiz, ilan edilen bazı etkinlikleri ya da site özelliklerine linkleri e-mail ya da Anında Mesaj Servisleriyle ilgileneceğine inandığınız diğer kişilere iletmenize imkan verebilir. Bu özelliği kullanmak isterseniz bu mesajı diğer tarafa göndermenizi kolaylaştırabilmemiz için bize bu diğer kişinin e-mail adresi ya da Anında Mesaj ekran ismini verebilirsiniz. Bunu yapmak suretiyle, bu diğer tarafa mesaj göndermeyle bağlantılı verdiğiniz isminiz ve adresiniz ya da Anında Mesaj Servisi rumuzunuz gibi verdiğiniz tüm Kişisel Bilgiler de diğer tarafa açıklanacaktır. Teknik nedenlerle alıcının e-mail adresi ya da Anında Mesaj Servisi rumuzu log dosyalarımızda tutulabilir. Bu bilgiler mesajı göndermek dışında başka bir amaçla kullanılmaz. (alıcının zaten kendi Kişisel Bilgilerinin kullanımına izin vermiş olması hariç).

3) Kişisel Bilgileriniz Nasıl Açıklanır?

a. Bağlı Ortaklık İletişimleri: Önceden onaylı e-mail sistemine katılmayı seçtiğiniz takdirde size bağlı ortaklıklarımız da, ilginizi çekebilecek etkinlikler, ürün ya da hizmetlerin ilan ve bildirilerini gönderebilirler. İlave bilgiler için lütfen aşağıdaki “Önceden Onaylı Seçenekler Politikasına” bölümüne bakınız.

b. www.highfive.com.tr Servis Sağlayıcıları: Data analizi, bilet teslimatı, kredi kart işlemleri ve idari nitelikteki diğer işler de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hizmet sağlayıcı olarak üçüncü kişilerle çalışmaktayız. Hizmetlerimizi kullandığınız takdirde, Kişisel Bilgilerinizin bu üçüncü kişilerle, ilgili hizmetleri sunabilmesi için paylaşılması konusunda hakkımız saklıdır. Bu üçüncü kişilerin de Kişisel Bilgilerinize bizim gösterdiğimiz özeni göstermeleri için tüm makul adımları atmaktayız.

c. Diğer Amaçlar: Bilgilerinizi aşağıdaki durumlarda da açıklayabiliriz:

Bir mahkeme emri ya da benzer araştırma talebi, mahkeme emri ya da kanun uygulama kurumu ya da başka bir devlet kurumundan işbirliği talebi; yasal haklarımızı tespit etmek ya da uygulamak; hukuki taleplere karşı savunma yapmak; ya da hukuken gereken başka durumlarda da Kişisel Bilgilerinizi paylaşabilir, herhangi bir hak ya da itirazı kullanabilir ya da bunlardan feragat edebiliriz.

Açıklamanın, yasadışı faaliyet, dolandırıcılık şüphesi ya da diğer yanlış işlerle ilgili araştırma, bunları önlemek ya da diğer işlemleri yapma çabalarıyla bağlantılı olarak uygun olduğunu düşündüğümüzde; şirketimiz, kullanıcılarımız, çalışanlarımız ya da diğer kişilerin hak, mal ya da emniyetini korumak ve savunmak için; ilgili yasaya uymak ya da hukuk uygulama gücüyle işbirliği yapmamız gereken durumlarda; ya da web sitemizin hükümlerini ve şartlarını ya da diğer anlaşma ya da politikaları uygulamak için de Kişisel Bilgilerinizi açıklayabilir veya paylaşabiliriz.

4) Bilgilerin Üçüncü Taraflarca Toplanması

a. Üçüncü Kişi Reklamları: Sitemiz üzerinde görünen reklamlar size üçüncü kişi reklam ortaklarımız tarafından sunulur. Sitemize reklam veren üçüncü kişiler tarayıcınız üzerine eşsiz bir çerez koyabilir ya da bunu tanıyabilirler. Bir reklama bakma sayınız gibi site ziyaretleriniz hakkındaki Kişisel Olmayan Bilgiler size reklam servisi yapmak için kullanılabilir.

b. Üçüncü Kişi Linkleri: Sitemiz, www.highfive.com.tr  tarafından sahip olunmayan ya da işletilmeyen, üçüncü kişilere ait web sitelerine, linkler içerebilir. Bu linkleri sadece rahatlık sağlamak amacıyla koyarız. Sitemiz üzerine bir linkin konulması www.highfive.com.tr tarafından link verilen sitenin güvenli ve/veya onaylı olduğu anlamına gelmez. Herhangi böyle bir üçüncü kişi web sitesine Kişisel Bilgilerinizi verdiğiniz takdirde, işleminiz bu üçüncü tarafın web sitesince (www.highfive.com.tr tarafından değil) gerçekleştirilecek ve verdiğiniz Kişisel Bilgileriniz o üçüncü taraf tarafından toplanacak ve onların gizlilik politikasıyla kontrol edilecektir. Bu web sitelerinin sizin onlara verdiğiniz herhangi bir Kişisel Bilgiyi kullanması dahil gizlilik uygulamaları ya da bu üçüncü taraf web sitelerinin içeriğinden sorumlu değiliz.

5) Önceden Onaylı Seçenekler Politikası

a. www.highfive.com.tr İletişimleri: www.highfive.com.tr ’e Kişisel Bilgilerinizi verdiğinizde, zaman zaman www.highfive.com.tr in takdirinde olmak üzere, bizden Site, www.highfive.com.tr  ve/veya reklamcılarımız ve ortaklarımızla ilgili olarak özel teklifler hakkında bilgilendirme almayla ilgilenip ilgilemediğinizi belirtmeniz istenebiir. Bu iletişimleri almak için kaydolmayı seçtiğinizde zaman zaman pazarlama iletişimleri gönderebiliriz.

Herhangi bir zamanda Hesabım’ı tıklayarak bizden haftalık etkinlik bilgilendirmesi ve promosyon e-mailleri almamayı seçebilirsiniz. Seçimleri herhangi bir zamanda Hesabım’da değiştirebilirsiniz. Ayrıca, size, gönderdiğimiz e-maillerde “abonelikten çık” diyen e-mailin altındaki link üzerine tıklamak suretiyle gelecekte bu mesajları almaktan vazgeçme fırsatı da verilecektir. Bir kayıttan çıkarılma talebini yerine getirmemiz 10 güne kadar bir zaman alabilir.

Bizden etkinlik ve promosyon e-maillerini alma kaydından çıkmış olsanız bile, bunları alma kaydından çıkma fırsatı vermeksizin diğer önemli e-mail iletişimlerini de size gönderebiliriz. Bunlar işleminizin durumu, biletlerinizin teslimatı ve etkinliğiniz ile ilgili güncel bilgiler içeren müşteri hizmetleri ile ilgili e-mailer olabilir.

Hesabım’daki bilgileri değiştirmenin ya da e-mail iletişimleri listesinden çıkmanın sadece bizden gelecekte alacağınız iletişimleri etkileyeceğini unutmayınız. Bilgilerinizi siz tercihlerinizi değiştirmeden önce ya da güncellemeden önce bir üçüncü kişiye göndermişsek, bu üçüncü kişiyle ilgili tercihlerinizi de ayrıca değiştirmeniz gerekebilir.

b. Bağlı Ortaklık ve Üçüncü Kişi İletişimleri: Zaman zaman www.highfive.com.tr’in takdirinde, size, bağlı ortaklıklarımız ve/veya üçüncü kişilerin iletişim listesine kaydolma fırsatı verilebilir. Herhangi böyle bir teklifi/teklifleri kabul etmeyi seçtiğiniz takdirde, bu amaçlarla www.highfive.com.tr’e verilen tüm Kişisel Bilgileriniz, bağlı ortaklıklarımız ya da bu üçüncü taraflarla paylaşılabilir. Fikrinizi değiştirir ve artık Kişisel Bilgilerinizi pazarlama amaçları için bağlı ortaklıklarımız ve/veya üçüncü taraflarla paylaşmak istemezseniz yukarıdaki prosedürü takip ederek herhangi bir zamanda gelecekteki paylaşımdan çıkabilirsiniz ancak sitemizde ekrana gelen belli üçüncü taraf kayıt listesinden çıkamayabilirsiniz.

6) Sizin Hakkınızda Toplanan Bilgilere Erişim, Güncelleme ya da Bunları Silme

Sitemiz ayrıca, size verdiğiniz Kişisel Bilgilerinizi silme ya da değiştirme fırsatı da verir. Bunu Hesabım’ı tıklayarak ve sitemiz üzerindeki kullanıcı bilgilerinizi değiştirmek için talimatları takip ederek yapabilirsiniz. Bu bilgilerin veritabanlarımızda olması kaydıyla, değişikliklerinize mümkün olan en kısa zamanda cevap vereceğiz. Bu bilgiler siz sildikten sonra da sitemizde bulunacaksa da bilgilerin sadece yedekleme ve arşiv kayıtlarımız için saklı kalacağını unutmayınız. Bu bilgilerin veritabanlarımızda saklı olmaması durumunda, bu düzeltme ya da silimlerin diğer veritabanlarına zamanında ulaşmasını daima sağlayamayabiliriz.

7)Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

www.highfive.com.tr, sitesi vasıtasıyla toplanan Kişisel Bilgilerin güvenliği sağlamak ve izinsiz erişimi engellemek için fiziksel, elektronik ve operasyonsal tedbirler dahil olmak üzere, standart sektör uygulamasıyla tutarlı makul güvenlik tedbirlerini kullanır. www.highfive.com.tr kontrolü altındaki Kişisel Bilgileri korumak için tüm gerekli adımları atsa da internet üzerinden tüm veri iletişimleri ya da veri depolama şekillerinin 0 güvenli olduğu garanti edilemez. Bu transferler sırasında bilgilerin yolunun kesilmesi, değiştirilmesi ya da yanlış kullanımı sonucu maruz kalacağınız herhangi bir zarar için sorumluluk üstlenmemekteyiz. Sitenin güvenliğinin herhangi bir ihlali olduğuna inanmak için nedeniniz olduğunda lütfen bizimle info@highfive.com.tr ‘den temasa geçiniz.

8) Çevimiçi ve Çevrimdışı Uygulamalar

Bu Gizlilik Politikasının, sitemizle bağlantılı olarak sadece çevrimiçi bilgi toplama ve yayılması uygulamalarına geçerli olduğunu ve çevrimdışı gerçekleştirilen herhangi bir uygulamamız için geçerli olmadığını unutmayınız.

9) Siteye İlişkin Olarak www.highfive.com.tr’le İrtibata Geçme

Bu Politikaya ilişkin herhangi bir sorunuz olduğunda, bu soruları e-maille info@highfive.com.tr‘ye gönderebilirsiniz. E-mail iletişimlerinin mutlaka güvenli olmayabileceğini unutmayınız. Bu sebeple, kredi kartı bilgileriniz ve diğer hassas bilgileri bizimle e-mail yazışmalarınızda kullanmamalısınız.

www.highfive.com.tr ’yi kullandığınız için tekrar teşekkürler.